Na Berounku můžete znovu vyplout na paddleboardech z řevnické půjčovny

Do již sedmé sezony vplouvá letos provoz řevnické půjčovny paddleboardů na Relaxační louce u Berounky.
V červnu bylo možné si půjčit prkna jen po telefonické domluvě, čehož před prázdninami využilo i mnoho školních tříd
například ze Všenor, Dobřichovic i Řevnic, které na paddleboardy zamířily během školních výletů. O prázdninách už půjčovna pojede naplno. „Plný pravidelný provoz máme v červenci a srpnu od 13 do 19 hodin nebo dle dohody,“ uvedla za provozovatele rodinné půjčovny Irena Svitáková s tím, že prkna půjčují jen v místě půjčovny, mezi řevnickým a zadnotřebaňským jezem.
Kromě paddleboardů si lze zapůjčit i aquazorbingový válec.

Ani letos nebude chybět oblíbený doplňkový program v podobě pravidelného cvičení s Eliškou Lechnerovou Pohni s Lety. Nepravidelné ranní cvičení trvá od 8 do 9 hodin, večerní od 18:15 do 19:15 hodin a je třeba si na něj udělat rezervaci nejpozději 1 den před konáním lekce do 18:00. Přihlásit se je možné na webu www.pohnislety.cz. Lekce probíhají při minimálním počtu šesti osob.

Tradičně s půjčovnou bude otevřeno i malé občerstvení, kde si můžete zakoupit kávu, malinovku, kofolu, míchané alko nápoje, víno, zmrzlinu či slané pochoutky.
Provozovatelé věří, že letošní léto bude pro vodní sportování přívětivější. „Loňská sezona byla hodně ovlivněná výkyvy počasí,“ uvedla Irena. I tak si louku oblíbila spousta místních a cíleně sem přijíždějí i lidé z Prahy a okolí.

Zdroj RUCH 7/2023