Rodinný festival Hravě a zdravě

Poslední prázdninovou sobotu byl v Řevnicích zorganizován s neuvěřitelnou noblesou rodinný festival Hravě a zdravě. Především bych rád poděkoval a ocenil aktivitu, nadšení a elán jedné z organizátorek Kateřině Plzákové za naprosto perfektní a skvělou organizaci celé této akce.

Vím, že není sama, která tento rodinný festival organizovala, že to je mnohem více dobrovolníků, bez kterých není možné festival realizovat a především zvládnout. S Kateřinou jsem byl však nejvíce v kontaktu, a proto uvádím na vrcholu ledovce právě její osobu. Navíc osobně neznám další a další nadšence, kteří organizovali celou akci. Nerad bych někoho opoměl, ale ještě mohu zmínit Renatu Dudovou, Zuzanu Dudákovou, Marii Hrdou a další a další. Tato akce byla naprosto neuvěřitalná nejen v organizaci, ale také v rozsahu, a především v návštěvnosti. Ještě nikdy jsem v Řevnicích na náměstí neviděl takovou masu spokojených lidí po celý den a všude. To musím opravdu zdůraznit - CELÝ DEN A VŠUDE!!! Neskutečné množství různorodých stánků, spolků a nadšenců, kteří prezentovali své výrobky a činnosti. Opravdu byli návštěvníci všude - u výborného řevnického piva CORSO, neskutečně dobrých vietnamských závitků, sladkostí a zákusků u stánku Modrého domečku, regionálních výrobců potravin, tvořivých dílen, prezentací služeb a spolků ze Řevnic a blízkého okolí. Nemohu opomenout skvělého cyklistu, který šlapal o sto šest, aby uspokojil davy zákazníků výbornou kávou, která byla čerstvě zhotovená z namleté kávy v pojízdné cyklokavárně ( kdo neviděl, neuvěří ). Další nabídka byla opravdu pestrá a doprovodný program také. Opravdu se vše nedá vyjmenovat. Jelikož jsme se také účastnil trhu na náměstí účastnili s nabídkou palačinek a se stanovištěm u Berounky v rodinné hře po Řevnicích Paddleboardy - Řevnice, tak opravdu musím konstatovat a uznat, že v takovémto formátu je to na Řevnice nevídané. Možná se i začínáme vzdalovat naší řevnické nálepce, že jsou Řevnice díra u Dobřichovic. Troufám si říci, že tato MEGAAKCE minimálně vyrovná zavedené akce v městech a obcích, možná je i předčí. Kdo a kde viděl, aby se hlavní městské náměstí uzavřelo pro dopravu a celé bylo zaplněno nadšenými stánkaři a návštěvníky. Pro mne neuvěřitelná záležitost a procházka s mojí manželkou v davu lidí mezi stánky na hlaví ulici našeho náměstí - to nemělo chybu!!! Také jsem jí tam s radostí koupil nádherné naušnice od paní, která podporuje Guatemalu svojí aktivitou, činností a prodejem výrobků, za které se vysazují v této zemi stromy a podporuje se tamní vzdělávání v horských oblastech, které jsou v zapomnění - za koupi obou náušnic vysadí dva stromy a to je SLUŠNÉ!!! V neposlední řadě je nutné zmínit Modrý domeček, který je již léta neodmyslitelnou součástí náměstí a Řevnic. Nejen, že poskytuje své služby všem příchozím, ale také poskytuje nutné zázemí pro pořádání takovýchto akcí a podporuje je svojí záštitou.

Manželce patří také velké poděkování a díky za pomoc a podporu při mých „řevnických“ aktivitách, které jsou ve většině ve volném čase.

Ještě jednou DÍKY Kateřino a všichni ostatní!